Haber

Fenerbahçe’nin genç kalecisi Atahan Arslan, kariyerine ABD’de devam edecek

Fenerbahçe altyapısında forma giyen kaleci Atahan Arslan, yüzde 100 sporcu bursu ile mesleğini ve eğitimini ABD’de sürdürecek.

Sarı lacivertlilerin 2019’da Altınordu’dan transfer ettiği 18 yaşındaki file bekçisi, Amerikan Üniversite Sporları Federasyonu (NCAA) takımlarından Northern Illinois University’de forma giyecek.

Kariyerine Altınordu’da başlayan Atahan, 2019’da Beşiktaş’ı domine ederek Türkiye 15 Yaş Altı Şampiyonu oldukları maçta kurtardığı üç penaltıyla adından söz ettirdi. Sarı-lacivertli formayla bu dönem 12 maça çıktı.

Atahan Arslan, kariyerine ve eğitimine Amerika’da devam etmekten çok mutlu olduğunu belirterek, “3-4 yıldır Amerika’ya gitme hayalim vardı. Planlarım aslında tarih ve futbol tutkum üzerine kurulu. Hayatımda yarım kalmış bir hikaye olmasını istemiyorum bu yüzden Amerika’da eğitim ve spor hayatıma devam etmek istiyorum.İşler istediğim gibi giderse önümde iki tane huzur yolu var gerisi zamana ve yaşayacağım olaylara bağlı olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Ryan Swan: “Atahan’ın bize katılmasından heyecan duyuyoruz”

Northern Illinois Üniversitesi Teknik Direktörü Ryan Swan, Atahan Arslan’ı transfer edecekleri için çok heyecanlı olduklarını ifade etti.

18 yaşındaki kalecinin performansından etkilendiklerini vurgulayan Swan, “Atahan’ın aramıza katılması bizi gerçekten çok heyecanlandırdı. Öncelikle bu maçtaki geçmişinden ve görünümünden çok etkilendik. Atahan ve ailesi, kadromuz programımızın gerçek insanı olduğunu anladı.Sporcular saha içinde ve dışında mükemmelliğe kendini adamış.Bizim her zaman amacımız sizi bulmak ve Atahan bu anlamda toplantılarımızda tüm ihtiyaçlarımızı karşıladı. ” Değerlendirdi.??????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu