Haber

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan anket itirafı! Başkentteki personelini uyardı

  • HABERLER 7

Seçim çalışmalarını sürdüren 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündüz saatlerinde Çankaya’da partisinin belediye başkanları ile bir araya geldi.

Zübeyde Hanım Sosyal Tesisi’nde düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, anket sonuçlarına dikkat çekerek şunları söyledi: seçimleri kazandık‘ modundan çıkması gerektiğini itiraf etti’ Körler ve sağırlar birbirini selamlıyor ’ atasözüyle personelini uyardı. Kılıçdaroğlu’nun sözleri salondaki yüzleri düşürdü.

“ANKETİMİZ YÜKSEK AMA…”

Tablonun ek 12. maddesi ileKemal Kılıçdaroğlu, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ile Cumhurbaşkanı Yardımcı adayı olan ve resmen seçim yarışına giren ABB Lideri Mansur Yavaş’ın katıldığı etkinlikte partisinin belediye başkanlarına seslendi.

Kılıçdaroğlu, anket sonuçlarına işaret ederek, ” Ayrıca yüksek anketler alıyoruz, ancak kampanyayı kafa kafaya bir yarışmış gibi yürüteceksiniz. Rehavete kapılmayacaksın. Sadece oyumuzun yüksek olduğu yerlere değil, düşük olduğu yerlere de odaklanın.Sözleriyle, tablonun yaptığı kamuoyu yoklamalarına bir nevi itiraf etti.

“KÖRLER BİRBİRİNİ DOKUYOR”

sözlerine devam ederek, Körler ve sağırlar birbirini selamlıyor“altılı koalisyonun adayı” Arkadaşlar bazen beni bir yerlere götürür. Alkış cehennemdir. ‘Seçimi biz kazandık’ havası var. Ancak partililerimizin yüklendiği bir yerdir. Körlerle sağırların birbirini karşılaması gibi bir durum var. Farklı yerlere gitmemiz gerekiyor” söz konusu.

CHP Genel Başkanı, Türkiye’yi yönetmeye talip olduklarını ve yerel başarının halka yansıyacağı günün geldiğini belirterek, hiçbir kadrolarına olumsuz ve sert davranılmaması, birleştirici üslubun benimsenmesi tavsiyesinde bulundu. seçimden önce korunur.

İMAMOĞLU GİZLİ GÜNDEMİ OKUDU

Kılıçdaroğlu’nun ardından kürsüye çıkan İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, seçim stratejilerini genel başkan lehine konuşarak bilinçaltı boşalması yaşadı. Gizli ajandasını adeta okuyan İmamoğlu, şunları söyledi: İnsanlara dokunacak, onları ötekileştirmeyecek konuşmalar yapmalıyız. Konuşmalarımızda sadece CHP’yi değil, Millet İttifakını vurgulamalıyız.dedi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu