Teknoloji

TEDAŞ Genel Müdürlüğü Tarafından Geliştirilen: Elektrik Arıza Bildirim Uygulaması Hizmete Girdi

TEDAŞ Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen ve 2019 yılında vatandaşların hizmetine sunulan “Aydınlatma Mobil Takip Uygulaması”na entegre edilerek elektrik arızalarının uygulama üzerinden bildirim ve takip edilmesini sağlayan “Elektrik Arıza Bildirim Uygulaması”nın lansmanı yapılmıştır. Enerji ve Konvansiyonel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katılımıyla gerçekleştirildi. .

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) Genel Müdürlüğü’nün uyumu ile Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi’nde düzenlenen “III. Elektrik Dağıtım Sektörü Toplantısı”na video konferansla bağlanan Bakan DÖNMEZ, “Bugün TEDAŞ tarafından, hizmete alınan yeni bir uygulamanın tanıtımını yapacağız.Uygulamamız sayesinde vatandaşlarımız elektrik arıza ihbarlarını kolay bir şekilde iletebilecekler.Yoğun ilgi gören Aydınlatma Mobil Takip Uygulaması vatandaşlarımızın kullanımına sunulduğu ve yüzbinlerce aydınlatma ihbarının en kısa sürede çözüme kavuşturulmasını sağlayan, katkılarıyla ELDER’de yayınlandı. elektrik arızalarının bir an önce giderilmesini sağlamak.Aydınlatma Taşınabilir Takip Uygulamasının TEDAŞ Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilmesi ve entegrasyonunun ardından vatandaşlarımız, aydınlatma arızaları dışında; Kurulum gibi işlemleri de bu uygulama üzerinden gerçekleştirebilecek. İlahiyat biliminin konusu olan uygulamanın geliştirilerek vatandaşlarımızın hizmetine sunulmasında emeği geçen tüm TEDAŞ çalışanlarımıza ve bu çalışmaya destek veren ELDER’e teşekkür ediyorum.”

Bakan DÖNMEZ’in konuşmasının ardından “Elektrik Arızası İkaz Uygulaması”nın detaylarını basın mensupları ve toplantıya katılanlarla paylaşmak üzere kürsüye gelen TEDAŞ Genel Müdürü Ömer Sami YAPAN, “Aydınlatma Mobil Takip Uygulaması”, 2019 yılında hayata geçirdiğimiz “Elektrik Arıza Uyarı Uygulaması”na dönüştürülmüştür.Yeni versiyonun detaylarını sizlerle paylaşmak için huzurlarınızda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum.Çünkü geliştirme ve dönüşümün arkasında çalışma arkadaşlarımızın büyük emeği var. Ayrıca sektörümüzün çatı kuruluşu olan ELDER’in de bu çalışmalara büyük katkısı oldu.Bu vesileyle tüm çalışma arkadaşlarıma ve ELDER’e teşekkür etmek istiyorum. söz konusu.

YAPAN, uygulamanın lansmanı için hazırladığı tanıtım sinemasını basın mensupları ve katılımcılarla paylaşarak, “Vatandaşlarımız artık elektrik kesintisi ve arıza bildirimleri ile aydınlatma şikayetlerini yeni sürüm üzerinden iletebilecek. Uygulamamızın nasıl kullanılacağını adım adım göstermek amacıyla” dedi. Akıllı telefonlara indirilmek üzere uygulama üzerinden gönderilecek bildirimler en kısa sürede dağıtım şirketlerimiz tarafından analiz edilecektir. Uygulamanın otomatik konumlandırma özelliği sayesinde bölgedeki ilgili dağıtım şirketlerine bildirimler gönderilecek, arıza veya kesintilere müdahale süreçleri Başkanlığımız tarafından takip edilecektir. İnşallah olur” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

artukluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu