Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan terörle mücadeleye ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kim eski Türkiye’yi terör tehdidi altında diriltmeye kalkarsa karşısında bizi bulur. Zavallı Kürt çocuklarının eline silah verip askere, polise ateş etmeye kalkan kim olursa olsun” dedi. ve halkımız bizi karşılarında bulacak.” terimleri kullandı.

Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Kürt vatandaşlarının annelerinin helal hakkını ak süte devretmek için büyük çaba sarf ettiğini belirtti.

Anaların ağlamaması, yüreklerin yanmaması için büyük çaba sarf ettiklerini kaydeden Erdoğan, şöyle devam etti:

“Sizler bizim samimi çabamızın en yakın tanıklarısınız. Hangi zorlukların üstesinden geldiğimizi, önümüze ne tuzaklar kurulduğunu çok iyi biliyorsunuz. Eksiklerimiz oldu, yapmak isteyip de yapamadıklarımız oldu elbette ama. hak ve özgürlükler alanında Türkiye’ye getirdiklerimiz ortadadır, geri dönmelerine kesinlikle izin vermeyeceğiz.

Kim eski Türkiye’yi terör tehdidi altında diriltmeye çalışırsa karşısında bizi bulacaktır. Kim zavallı Kürt çocuklarının eline silah verip askere ateş etmeye kalkarsa, polis ve halkımız bizi karşılarında bulacaklardır. Kim milletimizin varlığına emperyalist güçler adına atıfta bulunursa karşısında bizi bulacaktır. Hakkınıza kim tecavüz etmeye kalkarsa, Tayyip Erdoğan’ı ve Cumhur İttifakı’nı bulacaktır. Rabbim hayat ve milletimize hakimiyet verdiği için bu memlekette bir daha analar ağlamayacak, kimse evlatlarımızı zorla dağlara kaçıramayacak. Gece ile birlikte terörün karanlığı şehirlerimizin üzerine çökmeyecek. Hiç kimse Kürt kardeşimi tehdit edemeyecek, kimse onun iradesine silah zoruyla ipotek koyamayacak.”

Erdoğan, Türkiye’nin 85 milyonluk insan için daha özgür, huzurlu ve müreffeh bir yer haline gelmesine kadar çalışacaklarını belirterek, Türk Yüzyılını her zaman Kürt vatandaşlarının desteğiyle birlikte inşa edeceklerini ifade etti.

haberguzelyurt.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu